Izolacje ścian wewnątrz budynku przedstawiają się następująco, w zależności od rodzaju wykonania konstrukcji.

W domach szkieletowych ocieplenie ścian wewnętrznych (docieplonych z zewnątrz styropianem) oraz ścianek działowych można wykonać w technologii pianki poliuretanowej otwartokomórkowej.

W budynkach murowanych izolacje ścianek działowych wykonanych w lekkiej zabudowie kartonowo-gipsowej (czyli nie wykonane z cegieł) także można wykonać w technologii pianki poliuretanowej otwartokomórkowej. Izolacja z pianki PUR zapewnia dodatkowo izolację akustyczną.

Jednak grubość izolacji ścian wewnętrznych, z uwagi na brak możliwości ocieplenia budynku z zewnątrz (tradycyjną technologią – styropian lub wełna), muszą być każdorazowo przeliczane, aby osiągnąć punkt rosy na styku izolacji z murem, a nie w samej izolacji, co zapobiegnie skraplaniu się wody w piance. Uwagę należy zwrócić na fakt, że izolacje wewnętrzne ścian muszą być wykonane wyłącznie w technologii pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej o najniższym współczynniki przewodzenia ciepła.

Ten sam sposób wyboru izolacji będzie występował w izolacjach przeciw skropleniowych lub termoizolacji dedykowanych dla branży rolniczej lub przemysłowej.

izolacja ociepleni scian
izolacja ocieplenie scian