Termoizolacja i hydroizolacja dachu płaskiego

Nieocieplony dach powoduje straty nawet40% energii przeznaczonej na ogrzewanie, a przeciekający może wyrządzić dużeszkody materialne.

Dachy płaskie charakteryzują się różnorodnością.Nieograniczona ilość możliwych układów, montaż kominów i odpowietrzników orazpozostałych urządzeń stawia materiałom izolacyjnym wysokie i często specyficznewymagania. Dla wykonawców usług termoizolacyjnych wyzwaniem staje sięprawidłowe ułożenie powłoki, która ma zapewnić maksimum szczelności i ochronyprzed nasiąkaniem wilgoci. Bez względu na wybór materiału do ocieplenia dachu,prace izolacyjne należy prowadzić przy dogodnych warunkach atmosferycznych.Tylko rzetelny wykonawca, posiadający wiedzę i doświadczenie, zagwarantujeprawidłowe wykonanie izolacji dachu.

Materiało najlepszym współczynniku przewodzenia ciepła λ

Dachy zewnętrze stale narażone są na trudne warunkiatmosferyczne. Wysokie i niskie temperatury, duże opady deszczu i grube warstwyzalegającego śniegu to potencjalne zagrożenia dla izolacji, która powinnasprawdzać się przez wiele lat użytkowania budynku. Pianki poliuretanowe ogęstości powyżej 40 kg/msprawdzają się jako izolacje dachów, izolacjepodposadzkowe, izolacje stropów i poddaszy oraz izolacje fundamentów.W przypadku zastosowania systemu dachowego wymagane jest pokryciezabezpieczające przed degradacją i utlenianiem. Można do tego użyć farbyprzeznaczonej do malowania pianek PUR, ciekłych membran poliuretanowych lubhybryd polimocznikowych. Największym wyróżnikiem pianek zamkniętokomórkowychjest współczynnik przewodzenia ciepła λ, który wynosi od 0,020 W/mK i obecniejest najlepszym wśród materiałów izolacyjnych!

Zaletyizolacji z pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa pokryta powłoką zabezpieczającąjest odporna na warunki atmosferyczne, a dzięki swojej strukturze jest w staniewytrzymać tygodniami zalegający śnieg, prowadzone roboty na dachu oraz ruchpieszych. Jednolita warstwa izolacyjna nie przepuszcza wody ani wilgoci, nieodkształca się pod wpływem temperatury. Doskonała przyczepność do każdegorodzaju podłoża pozwala uniknąć ściągania zużytego pokrycia bitumicznego, coznacząco oszczędza czas i pieniądze.

Hydroizolacjaw jednej warstwie

Przeciekające, nieszczelne i pękające powierzchnie dachówwymagają natychmiastowej naprawy. Jednym z najlepszych rozwiązań są ciekłemembrany poliuretanowe, które idealnie sprawdzają się jako izolacjeprzeciwwilgociowe i przeciwwodne. Wykonane z  żywicy poliuretanowejpowłoki tworzą elastyczną i bezszwową warstwę o wysokiej odporności UV,dopasowującą się do każdego rodzaju podłoża. Wystarczy nałożenie membrany ogrubości 1,5-2 mm, aby zabezpieczyć nowe dachy płaskie lub wykonać renowacjęzużytych pokryć dachowych z papy bitumicznej oraz blachy.

Izolacjadachów płaskich z Royal Therm

Ocieplenie dachu płaskiego systemem poliuretanowym togwarancja odpowiedniej termoizolacji budynku. Dodatkowo właściwościhydroizolacyjne membran poliuretanowych znacząco wpływają na trwałość iszczelność całej konstrukcji dachowej. Royal Therm prezentuje rozwiązaniarenomowanych producentów systemów natryskowych, które stanowią korzystną cenowoalternatywę dla tradycyjnych izolacji wykonywanych na dachach płaskich.